Perşembe için ‘Gelecek Turizmde’


12-11-2017

Perşembe için ‘Gelecek Turizmde’“Gelecek Turizmde” yarışması kapsamında son sekiz proje arasına kalan Sakin Şehir Perşembe’ye gelen heyet incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler ve Anadolu Efes Grubunun desteklediği “Gelecek Turizmde” proje yarışmasına İstanbul Yeni Arayışlar Girişim Platformu Derneği (YAPDER) ve Perşembe Sanayici ve İşadamları Derneğinin hazırladığı üç proje ile son sekize kalan projeler, Perşembe’ye gelen heyet tarafından incelendi.

İnceleme sonrasında açıklamalarda bulunan İstanbul Yeni Arayışlar Girişim Platformu Denek Başkanı Celal Toprak, “Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Kültür ve Turizm Bakanlığı, Anadolu Efes Grubu işbirliği ile yürütülen ve yaklaşık 10 yıldır devam eden “Gelecek Turizmde” projesine bu yıl bizlerde katıldık.

Kentlerde turizmi geliştirmek için yapılan proje kapsamında hazırladığımız üç proje yapılan incelemelerin ardından son 8 proje arasına kaldı.

Biz iki bu projeler üzerinde durduk. Bunlardan birincisi fındık turizmi, ikincisi iklim turizmi… Bunları aile pansiyonculuğu ile destekleyerek bunun içerisine yöresel yemekleri de katabiliriz diye düşündük. 

Desteklenecek olan projeyi seçmek amacıyla ilçemize Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler ve Anadolu Efes Grubu temsilcileri geldiler. Projelerimizi yerinde incelediler.

Projemiz kapsamında İklim Turizmi için anaç Mahallesi’nde, aile pansiyonculuğu için Saray Mahallesi ve Gündoğdu Mahallesi’nde incelemelerde bulundular. Buradaki incelemelerin ardından heyet rapor hazırlayarak komisyona sunacak. Heyecanlı bir şekilde bekliyoruz.

Amacımız Perşembemizi kalkındırmak geliştirmek bütün çalışmalarımız bunun için birileri Perşembeyi fark etmeli” diye konuştu.

ARİF KALAFAT-ÖZEL HABER